KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197312
nr 1619 7312
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "måne och skål". Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:58:50
11/5 00:36:22
100 kr
13/5 18:07:18
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson